Gra mobilna „Skarb Labudy”

Dnia 25.10.2021 r. dla upamiętnienia 40- tej rocznicy śmierci patrona naszej szkoły Aleksandra Labudy została przeprowadzona gra mobilna w terenie pt. „Skarb Labudy”.

Do gry, która została stworzona przez 16-osobową grupę młodzieży z terenu Gminy Linia na warsztatach tworzenia gier terenowych w ramach projektu #Biblioteka zostali zaproszeni w godzinach wyznaczonych przez p. dyrektor Agnieszkę Pipka -Szczypior uczniowie klas VI-VIII wraz z opiekunami.

Gra rozpoczęła się w bibliotece, gdzie pani Zofia Cierocka przedstawiła młodzieży zasady gry, która prowadziła przez Strzepcz. Każdy uczeń musiał posiadać smartfon lub tablet z Internetem, aplikacją Actionbound i lokalizacją, kartkę oraz długopis.

Uczniowie, dzięki aplikacji odnajdywali ukryte na terenie wsi kody, które po zeskanowaniu pokazywały różne zadania do wykonania. Za każdą prawidłową odpowiedź, uczeń zdobywał punkty, a na koniec nagrody.

Wszyscy uczestnicy gry „Skarb Labudy” zgodnie przyznali, że pomimo występujących czasem problemów technicznych, miło spędzili czas wspominając twórczość Aleksandra Labudy.

Brak możliwości komentowania.