SPOTKANIE AUTORSKIE Z RAFAŁEM WITKIEM

W piątek 8.10.2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie w ramach projektu #Biblioteka z pisarzem Rafałem Witkiem. Uczestnikami były dzieci z klas III-IV. 

Pisarz jest laureatem wielu nagród, zdobył Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, jest laureatem konkursu im. Astrid Lindgren. Jego powieść Chłopiec z Lampedusy była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zdobyła wyróżnienie w III konkursie Książka Przyjazna Dziecku i nagrodę główną w Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa.

Autor przygotował mnóstwo ciekawych zagadek i zadań specjalnych z udziałem wybranych z publiczności dzieci. Jednym z takich zadań było czytanie wiersza na czas, gdzie najpierw pisarz zaprezentował wszystkim swoje niezwykłe umiejętności szybkiego i jednocześnie wyraźnego czytania, a potem zaproponował to samo chętnym dzieciom. W magicznej walizce nasz gość przywiózł swoje ulubione „zwierzątko” – węża łazienkowego. Pisarz czytał fragmenty książek i opowiadał o swojej twórczości.

Dzięki odpowiedziom autora na pytania publiczności wszyscy mieli możliwość dowiedzieć się czy pisanie książek jest trudne, skąd brać pomysły do tworzenia, jak długo pisze się książkę itp.

Na zakończenie uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z pisarzem, a szczęśliwi posiadacze książek otrzymali imienną dedykację.

Brak możliwości komentowania.