Wycieczka szkolna – Karkonosze i Wrocław

W dniach 8 – 11 maja uczniowie klas 7-8 wybrali się na wycieczkę w Karkonosze i do Wrocławia. Pierwszego dnia zwiedzili hutę szkła kryształowego „Julia” w Piechowicach, weszli na Górę Chojnik, a także zwiedzili ruiny zamku.

Drugi dzień wycieczki upłynął uczniom na dalszym odkrywaniu atrakcji Karpacza. Wjechali wyciągiem na Kopę, zdobyli najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę, podziwiali Świątynię Wang, skocznię Orlinek i zaporę na Łomnicy. Wybrali się również nad wodospad Szklarki i niezwykłą formację skalną Chybotek, a także podziwiali minerały w muzeum Juna.

Trzeci dzień wycieczki uczniowie spędzili we Wrocławiu. Zaczęli od największego ogrodu zoologicznego w Polsce. Potem zwiedzali Stare Miasto: Ostrów Tumski, z katedrą, Zakład Narodowy im Ossolińskich, Uniwersytet Wrocławski, dawne więzienie miejskie, bazylika św. Elżbiety, wrocławskie krasnale, plac Solny, rynek, ratusz, zabytkowy pręgierz, Piwnica Świdnicka. Ostatnią atrakcją był wjazd na taras widokowy – 200 m nad ziemią.

Pogoda dopisała, a wycieczka bardzo podobała się uczniom. Wrażeń było co nie miara. Wszyscy uczestnicy wycieczki wykazali się niezwykłą kondycją fizyczną.

Brak możliwości komentowania.