WARSZTATY EDUKACYJNE W ARBORETUM

Dnia 09.10.2018r. uczniowie klasy IVa  i IVb uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w luzińskim arboretum przy siedzibie Nadleśnictwa Strzebielino. Zajęcia prowadził pracownik nadleśnictwa: pani Lilianna Koszutowska, zaś opiekunami były nauczycielki: p. Dorota Stankowska, p. Beata Marcińska i p. Joanna Nogajewska.

Dzieci podczas zajęć zobaczyły zarówno gatunki egzotyczne drzew, jak tulipanowca amerykańskiego, miłorzęba chińskiego, katalpę, jak i te spotykane w polskich lasach, np. lipy, jawory, jarzęby, dęby, brzozy czy gatunki chronione, jak sosna górska, jarząb szwedzki i cis pospolity. Uczniowie poznali również  historię zasadzonego w arboretum Papieskiego Dębu oraz cechy różniące liście poszczególnych gatunków drzew, które później wklejali do otrzymanych  listowników.

Po zajęciach  wszyscy uczestnicy warsztatów spotkali się przy wcześniej przygotowanym ognisku, by w promieniach jesiennego słońca skosztować przepysznych kiełbasek  z bułką i ketchupem.  Na sam koniec pani Lilianna Koszutowska przeczytała uczniom opowiadanie z cyklu „Wielkie czytanie” pt. „Świerk Aleksander i grzyb Zenon”.  Był też czas na podziękowania dla pani Lilianny i wspólne zdjęcia na terenie parku. (0pr. D. Stankowska)

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail” number_of_columns=”4″]

 

Brak możliwości komentowania.