Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Dnia 11 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Wiecka, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Musieli również przejść przez konkurencję i dać z siebie wszystko. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał Dyrektor Szkoły Agnieszka Pipka-Szczypior. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Labudy w Strzepczu.  Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom. Najmłodsi otrzymali również wspaniałe podarunki od zaproszonych gości oraz starszych kolegów i koleżanek.
Naszym pierwszakom życzymy owocnej nauki i samych dobrych chwil w naszej szkole!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brak możliwości komentowania.