Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Labudy w Strzepczu. W tym roku miało ono miejsce 10 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Tego dnia od samego rana w szkole panowała odświętna atmosfera. Uczniowie ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja na górnym holu, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Gdy wybiła godzina 10.00 i wszystkie krzesła były zajęte, nadszedł moment rozpoczęcia. Podczas ceremonii 7 pierwszoklasistów w obecności zaproszonych gości. Dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów oraz swoich najbliższych złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia, a wychowawczyni wręczała pamiątkowe dyplomy. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor – dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie sukcesów w nauce oraz moc gorących życzeń składali wszyscy obecni na uroczystości.

Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne , recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, dzieci z gośćmi udały się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędziły miłe chwile.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.      

(opr. Bożena Krampa)        

                           

Brak możliwości komentowania.