Dzień Papieski

16 października 2019 roku, dokładnie w 41 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, odbyła się w Szkole Podstawowej w Strzepczu akademia poświęcona pontyfikatowi św. Jana Pawła II. Na uroczystym apelu zgromadziła  się społeczność szkolna, grono pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor oraz rodzice. Uczniowie wspominali nie tylko czasy sprawowania urzędu papieskiego św. Jana Pawła II, ale również przybliżyli sporo faktów z Jego dzieciństwa, dzięki czemu słuchacze mogli się lepiej zorientować, dlaczego po słowach ,,Habemus Papam” cały świat usłyszał imię i nazwisko naszego Rodaka. Odczytywane fragmenty scenariusza przeplatała refleksyjna muzyka, pokaz slajdów oraz odtwarzane fragmenty z płyty. Wypowiedzi ubogacały śpiewane wspólnie, umiłowane przez św. Jana Pawła II pieśni: ,,Barka” oraz ,,Abba Ojcze”. Uczniowie z entuzjazmem zaśpiewali pieśń: ,,Taki duży, taki mały może świętym być”. Nie zabrakło również wątków humorystycznych wskazujących na wielki dystans św. Jana Pawła II wobec siebie. Przywołano kilka zabawnych zdarzeń z życia Papieża. Nie brakowało również poważnych akapitów. W zadumę i rozmyślanie wprowadziły słuchaczy recytowane wiersze.

            Dwukrotnie głos zabrał Ksiądz Rafał przypominając uczniom wciąż aktualne wezwanie św. Jana Pawła II skierowane do młodych: ,,Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was”, i zapewnił: ,,z pewnością zaowocuje to dobrym życiem i wieloma osobistymi sukcesami”. Nawiązał też do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego: ,,Wstańcie, chodźmy”, prosząc zgromadzonych aby z pragnieniem świętości w sercach szli przez życie z Panem Jezusem. Całość zakończyła Pani Dyrektor wyrażając wdzięczność wszystkim za przygotowanie duchowego wydarzenia. Przypomniała również o przypadającej w roku 2020 setnej rocznicy urodzin Papieża – Polaka i o ustanowieniu tego roku rokiem św. Jana Pawła II.

            Wszyscy rozeszli się z nakazem ewangelizacyjnym zawartym w odczytanych przez uczennicę słowach: ,,Miłość bowiem nigdy nie umiera… Ale też od nas zależy, czy będzie coraz bardziej potężna, czy będzie rosnąć w nas i czy będziemy ,,zarażać” nią innych”.

Brak możliwości komentowania.