Czas Bożego Narodzenia

 

 

 Boże Narodzenie to magiczny czas, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Co roku niepowtarzalny klimat tworzą wystrojona choinka, suto zastawiony stół oraz przepiękne kolędy. Te wspaniałe chwile po latach stają się cennym wspomnieniem. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły także obchodzili zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Na początku wszyscy zgromadzili się na szkolnym holu, aby obejrzeć montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uczniowie m.in. opowiadali o świątecznych zwyczajach, recytowali wiersze oraz śpiewali kolędy. Wśród nich znalazły się „Cicha noc” zaśpiewana w trzech językach, „Gdy śliczna Panna”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Świeć Gwiazdeczko mała świeć” oraz „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”. Na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

W przygotowania apelu włączyli się uczniowie każdej z klas, począwszy od klasy I, a skończywszy na klasie III gimnazjum. Była to chyba najliczniejsza, jak dotąd, grupa występujących. Nad przygotowaniami czuwały panie: Bożena Krampa, Dorota Stankowska, Magdalena Lewińska, Hanna Grabe-Zaremba oraz Agnieszka Piwka.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Ewa Waraksa-Chyła, która złożyła przepiękne życzenia dzieciom, młodzieży oraz pracownikom szkoły.

Po części oficjalniej wszyscy zasiedli do wigilijnych stołów, gdzie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i spędzali czas w miłej, świątecznej atmosferze.

(opr. M. Lewińska)

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_thumbnail”]

 

 

 

 

  

 

 

 

Brak możliwości komentowania.